aScDochádzka a bezpečná škola

today 18.05.2015
V súčasnej dobe sa veľmi intenzívne skloňuje slovo bezpečnosť na akejkoľvek úrovni. O to viac, ak ide o naše deti. Každý z nás chce, aby boli v poriadku, a hlavne aby sa vždy zdravé vrátili domov. Preto školám ponúkame ascDochádzkový systém, ktorý okrem formálnej zákonnej povinnosti, môže škole pomôcť aj zvýšiť bezpečnosť a ochranu, aj majetku školy.

Ako?

Každý zamestnanec školy a všetci žiaci dostanú praktický prívesok na kľúče. Pri príchode a odchode zo školy sa rýchlym priložením zaevidujú. Systém je prepojený s EduPage stránkou školy a mobilnou aplikáciou.

No dobre a čo z toho?

Rodič tak okamžite vidí, či je dieťa v škole. Systém zaznamená všetky príchody a odchody žiaka, a rodič si všetko môže pekne v kľude doma skontrolovať.

Učiteľ pri zadávaní učiva do triednej knihy nemusí zadávať absencie, iba jedným kliknutím potvrdí údaje. Ak sa stane, že sa žiak z nejakého dôvodu "nepípne", v dochádzke triednej knihy bude evidovaný ako neprítomný, hoci bude v škole. Nič sa nedeje - učiteľ v triednej knihe opäť jedným kliknutím nastaví, že žiak je prítomný.

Systém je možné prepojiť aj na elektronický zámok, nebudú sa Vám po škole pohybovať nežiadúce osoby.

Dochádzka učiteľov

Rovnakým spôsobom to funguje aj pri zamestnancoch. Je možné skontrolovať každý jeden príchod a odchod, ako aj urobiť manuálne opravy v prípade, že sa niekto zabudol pípnuť. Celú dochádzku je možné prepojiť s ascRozvrhami. Viac  sa dočítate tu: www.help.edupage.sk/?1059. Riaditeľ má v každom momente prehľad a vidí, ktorí učitelia chýbajú a môže dať za nich suplovať.

Ďalšie výhody ascSmartboxu:

  1. Modulárny systém. Za malý peniaz môžete začať napríklad s jednou čítačkou a čipmi iba pre učiteľov, za 299€ + 40€ za 50ks čipov. Neskôr môžete systém rozšíriť na žiakov.
  2. Ľahká inštalácia - nepotrebujete čatu technikov, čo Vám rozvŕta celú školu. Malú krabičku dáte šikovne na vrátnicu a jeden káblik po stene k čítačke.
  3. Praktický malý kľúčový prívesok za 80 centov. Rodičia nemusia platiť horibilné sumy za pochybné karty.
  4. Prepojenie na ETK, Web, mobilnú aplikáciu. Nemusíte nič nastavovať, rodič vidí údaje automaticky rovnakým heslom ako používa na prezeranie známok.
Ako celý systém funguje, nájdete tu: www.dochadzka.asc.sk

Viac o hardvérovom zariadení: www.help.edupage.sk/?1182

Ďalšie články

Prípravy na vyučovanie v mobile

Prijímacie skúšky

Testovanie 9